Eleganckie obuwie to podstawa stroju w czasie ważnych okazji.

Można mieć piękną sukienkę, dopasowany garnitur, ładną fryzurę i doskonały makijaż, a jednak nie wyglądać całkowicie elegancko. Powodem tego może być źle dobrane obuwie, które niszczy wrażenie, jakie ma dawać strój. Chociaż dla niektórych przywiązywanie wagi do butów jest śmieszne, jednak nie da się zaprzeczyć, że to one są tym elementem stroju, na który patrzące z boku osoby, zwracają szczególną uwagę. Czasami z rozmysłem, czasami odruchowo, jednak nie pozostaje on obojętny. Z tego powodu eleganckie obuwie to podstawa stroju w czasie ważnych okazji i uroczystości oraz wizytówka każdego człowieka. W związku z tym należy je dobierać stosownie do okoliczności, a także do panującej pogody i sezonu, ponieważ wszystko może mieć znaczenie.

Buty męskie clarks
Na początku należy określić na jaka okazję kompletuje się strój. Na urodziny znajomego można ubrać się elegancko, ale bez przesady, strój może być półformalny, a dodatkowo gdy impreza odbywa się w ogrodzie można z powodzeniem założyć lekkie, tylko częściowo zakryte buty. W przypadku ślubów sprawa jest bardziej skomplikowana, choć zazwyczaj eleganckie obuwie oznacza w tym wypadku wygodne, zakryte buty, które nie będą powodowały dyskomfortu w czasie stania w kościele ani w czasie całonocnej zabawy. Warto pamiętać, że buty można zmienić dopiero po jakimś czasie, na bardziej komfortowe, jednak pod żadnym pozorem nie powinny to być klapki, japonki lub sandały z kiepskich materiałów, które będą wyglądały śmiesznie w połączeniu z eleganckim strojem. W przypadku mężczyzn sprawa jest nieco prostsza, ponieważ ich wyjściowym strojem jest przede wszystkim garnitur, do którego eleganckie obuwie to przede wszystkim skórzane buty.

Powinny być zawsze czyste, wypastowane, a do tego wiązane, gdyż to podkreśla męski styl. Ważne jest również dobranie odpowiedniego koloru do garnituru. Najbardziej uniwersalną barwą jest czerń, jednak niektóre garnitury lepiej prezentują się z eleganckim brązowym obuwiem, które jednocześnie dodaje do całego ubrania nutkę nonszalancji. Czarne buty są obowiązkiem głównie w czasie pogrzebów oraz w czasie wyjść do teatru lub opery, kiedy nie ma odstępstwa od tej reguły. W czasie takich wydarzeń panie powinny pamiętać, aby nie zakładać butów odkrywających części stopy, gdyż jest to nie tylko mało eleganckie, ale nawet niegrzeczne. Jeżeli chce się uchodzić za osobę, która wie, jak odnaleźć się w sytuacji i wie, jak ubrać się w każdym momencie trzeba koniecznie zwracać uwagę na eleganckie obuwie, które wkłada się na stopy przed wyjściem z domu.